Reklama

Nowa Ruda. Niespełna 250 wniosków o sprzedaż węgla

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock / ilustracyjne

Nowa Ruda. Niespełna 250 wniosków o sprzedaż węgla - Zdjęcie główne

Pamiętajmy, że na złożenie wniosku o dodatek węglowy do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie pozostało nam dwa tygodnie. Zgodnie z ustawą wnioski można składać do 30 listopada 2022 r. | foto Adobe Stock / ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa Ruda włączyła się w dystrybucję węgla na preferencyjnych warunkach. Od 7 listopada do urzędu miejskiego można składać wnioski w tej sprawie. Okazuje się, że zainteresowanie jest niewielkie.

Nowa Ruda. Zgodnie z ustawą o preferencyjnym zakupie paliwa mieszkańcy odkupią węgiel od samorządów za nie więcej niż 2000 zł za tonę. W tym roku mieszkańcy spełniający warunki będą mogli kupić 1,5 tony węgla, kolejne 1,5 tony w 2023 roku.

Z udogodnienia mogą skorzystać osoby, którym przyznano dodatek węglowy oraz wszyscy, którzy nie składali wniosku o dodatek węglowy, ale spełniają warunki do jego otrzymania.

Niespełna 250 wniosków o sprzedaż węgla

Jak informuje rzecznik prasowy noworudzkiego magistratu od 7 – 14 listopada do urzędu miejskiego wpłynęło tylko 247 wniosków o zakup węgla po preferencyjnych cenach.

To naprawdę mało biorąc pod uwagę do 4 listopada do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie wpłynęło 3 232 wniosków o wypłatę dodatku węglowego z czego, aż 2 372 dodatki węglowe na kwotę 7 116 000 zł zostało zrealizowanych.      

Złożenie wniosku nie oznacza jego realizacji 

Warto wiedzieć o jednej rzeczy - złożenie wniosku nie obliguje nas do jego realizacji, czyli nawet jak złożymy wniosek do urzędu i okaże się np. że sprzedawany węgiel będzie kiepskiej jakości nie musimy go kupować. 

Pamiętajmy, że na złożenie wniosku o dodatek węglowy do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie pozostało nam dwa tygodnie. Zgodnie z ustawą wnioski można składać do 30 listopada 2022 r. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy