Reklama

Nowa Ruda. W mieście powstanie lotniczy patrol antysmogowy?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Nowa Ruda. W mieście powstanie lotniczy patrol antysmogowy? - Zdjęcie główne

Czy Nowa Ruda w końcu będzie miała czystsze powietrze?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa Ruda jest w niechlubnej czołówce miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Jaki jest pomysł, aby to zmienić?

Nowa Ruda. Straż miejska kontroluje domowe paleniska, ale to sprawy nie załatwia, bo w naszych domach wciąż zbyt dużo jest kopciuchów. A gdyby tak stworzyć w mieście lotniczy patrol antysmogowy? Trwa sezon grzewczy i dusi nas smog. Liczba kopciuchów pozostających w naszych domach wciąż jest duża, a wielu z nas dodatkowo pali w nich czym popadnie. Choć inwentaryzacji kopciuchów jeszcze nie przeprowadzono, to jak szacuje burmistrz Tomasz Kiliński, tylko w mieszkaniach komunalnych jest ok. 1600 pieców do wymiany, a w całym mieście ok. 4 tys.

Jak rozwiązać problem duszącego smogu?

Być może rozwiązaniem byłby zakup dla strażników miejskich drona z systemem do badania jakości powietrza, który latając nad naszymi dachami wyłapałby tych, którzy palą w piecach nie tym, co trzeba. - Kupno drona i działania z tym związane nie rozwiążą problemów Nowej Rudy z jakością powietrza - przekonuje burmistrz. - Ważniejszą kwestią, na której się skupiamy jest wymiana źródeł ciepła, czyli pieców. To jedno z głównych naszych zadań. Jesteśmy w trakcie oceny projektów złożonych przez mieszkańców w konkursie i mam nadzieję, że kolejne kilkaset źródeł ciepła zostanie zlikwidowanych - zapowiada Kiliński. Również Mirosław Kalitowski, komendant naszych Strażników Miejskich nie jest przekonany, aby dron rozwiązał noworudzkie problemy ze smogiem. - Dla nas nie jest to dobry pomysł choćby z uwagi na stan liczebny i skuteczność drona. Z zakupem drona wiąże się też uzyskanie pozwoleń lotniczych. Problemem jest też latanie nad obiektami użyteczności publicznej, na co trzeba mieć zgody urzędu lotniczego. Ogólnie wiązałoby się to z mnóstwem spraw do załatwienia. Nie bez znaczenia jest też sama obsługa, która wiązałaby się z dużą odpowiedzialnością. Musielibyśmy zatrudnić osoby tylko do obsługi drona – przekonuje komendant Kalitowski.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy