Reklama

Nowa Ruda. Wkrótce rozpocznie się remont kościoła przy ul. Cmentarnej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Redakcji

Nowa Ruda. Wkrótce rozpocznie się remont kościoła przy ul. Cmentarnej - Zdjęcie główne

foto Archiwum Redakcji

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedługo rozpocznie się modernizacja świątyni przy ul. Cmentarnej w Nowej Rudzie.

Nowa Ruda. Od kilku miesięcy władze Nowej Rudy starały się o rozpoczęcie modernizacji kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Cmentarnej 31. Ogłoszone na to zadanie przetargi były unieważniane z powodu zbyt wysokich ofert, było też zdarzenie losowe, które uniemożliwiło podpisanie umowy z potencjalnym wykonawcą robót. 

W ubiegły wtorek otworzono ofert w kolejnym przetargu na modernizację kościoła pw. WNMP. Okazało się, że wpłynęły 4 oferty, a rozpiętość cenowa była spora. Najniższą cenę zaproponowała firma z Chwaliszowa 755 569,80 zł, najwyższą, bo wynoszącą aż 1 937 138,78 zł przedsiębiorstwo z Bydgoszczy. Dwie pozostałe ofert, które złożyły firmy z Nowej Rudy i z Ludwikowic Kłodzkich za wykonanie inwestycji proponowały poniżej 1 000 000 zł. 

Miasto na sfinansowanie zadania zamierza przeznaczyć 1 020 000 zł

Jak zaznacza naczelnik Wydziału Infrastruktury i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie w przetargu zmienił się zakres robót. Obecnie roboty polegać będą na remoncie elewacji w zakresie skucia całości tynków zewnętrznych, remoncie dachu budynku kościoła oraz na wzmocnieniu konstrukcji ścian.

To pierwszy etap planowanych prac modernizacyjnych tej świątyni. Władze miasta chcą pozyskać w ministerstwie kultury o środki na II etap prac. W ramach programu ochrony zabytków Nowa Ruda złożyła do MKiDN wniosek o dofinansowanie w wysokości 975 100 zł. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy