Reklama

Noworudzka Szkoła Techniczna i Liceum Ogólnokształcące z instalacjami fotowoltaicznymi

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: FB - Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Noworudzka Szkoła Techniczna i Liceum Ogólnokształcące z instalacjami fotowoltaicznymi - Zdjęcie główne

foto FB - Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Starostwo Powiatowe w Kłodzku jako organ prowadzący inwestuje w instalacje fotowoltaiczne szkół średnich w Nowej Rudzie. Nie długo Liceum Ogólnokształcące i Noworudzka Szkoła Techniczna będą mogły korzystać z zielonej energii.

Nowa Ruda. Powiat Kłodzki jako uczestnik Klastra Energii ARES, Autonomicznego Regionu Energetycznego Sudety, przystąpił do realizacji inwestycji związanych z programem „Czyste Powietrze”. 

Klaster pozyskał dofinansowanie z projektu „Czysta energia – budowa infrastruktury do wytwarzania energii ze środków odnawialnych na potrzeby uczestników Klastra Energii Ares”. 

Mając na uwadze chociażby wzrosty ceny energii elektrycznej, instalacje będą stanowiły zabezpieczenie wspomagające funkcjonowania naszych placówek poprzez dostarczanie energii z nowo powstałych instalacji fotowoltaicznych co przyniesie zdecydowane oszczędności dla budżetu powiatu
– podkreśla wicestarosta kłodzki Małgorzata Jędrzejewska - Skrzypczyk.

Na chwilę obecną na ukończeniu jest instalacja fotowoltaiczna w Zespole Szkół Technicznych w Kłodzku.

Dwie szkoły średnie w mieście z fotowoltaiką

Z zielonej energii już niedługo będą korzystały dwie noworudzkie szkoły średnie, których organem prowadzącym jest kłodzkie powiat kłodzki. Mowa o Liceum Ogólnokształcącym i Noworudzkiej Szkole Technicznej. Montaż fotowoltaiki cieszy dyrektora noworudzkiego ogólniaka Roberta Zynkowskiego, który jest przekonany, że ograniczy to rachunki za energię elektryczną. 

W naszej szkole przygotowane są już stelaże, teraz czekamy tylko na panele i myślę, że już niedługo cała instalacja zacznie funkcjonować
– informuje Zynkowski. 

Instalacja fotowoltaiczna nie tylko w szkołach

W zakresie powiatowym panele fotowoltaiczne zostały bądź wkrótce zostaną zainstalowane w sześciu obiektach o łącznej wartości blisko 1 mln zł. To budynki:

  • Domu Pomocy Społecznej ul. Górna w Bystrzycy Kłodzkiej.
  • Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Bystrzycy Kłodzkiej.
  • Zespołu Szkół Technicznych w Kłodzku.
  • Zespołu Szkół Specjalnych w Nowej Rudzie.
  • Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Rudzie.
  • Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie.

Przeczytaj: Ekologiczne zmiany w Dawnej Kopalni

Fotowoltaika na Ośrodku Kultury

Warto wspomnieć, że od początku czerwca instalacja fotowoltaiczna funkcjonuje na Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie, dzięki czemu MOK produkuje swój prąd. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy