Reklama

Powiat Kłodzki: Noc Bibliotek - zobacz wydarzenia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. materiały prasowe organizatora

Powiat  Kłodzki: Noc Bibliotek - zobacz wydarzenia - Zdjęcie główne

Powiat Kłodzki: Noc Bibliotek 2021 - co się będzie działo? | foto Fot. materiały prasowe organizatora

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Kłodzki: Już w najbliższą sobotę odbędzie się kolejna edycja wydarzenia Noc Bibliotek. Które biblioteki z naszego powiatu przystąpiły do ogólnopolskiej akcji?

Powiat Kłodzki. Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Trudny czas pandemii szczególnie pokazał, jak ważne i potrzebne są biblioteki – spróbujmy wspólnie sprawić, by jak najwięcej ludzi je pokochało i uznało za swoje miejsca. Wydarzenia odbywać będą się w reżimie sanitarnym.

Które biblioteki wezmą udział w wydarzeniu?

Na oficjalnej stronie akcji znaleźliśmy informację, że do Nocy Bibliotek zgłosiły się trzy czytelnicze placówki z naszego powiatu. Miłośnicy książek mogą wziąć udział w wydarzeniach przygotowanych przez biblioteki w Bystrzycy Kłodzkiej, Kudowie-Zdroju i Ołdrzychowicach Kłodzkich. W ramach Nocy Bibliotek wydarzenie organizuje również biblioteka w Wojborzu.

W Bibliotece Publicznej w Bystrzycy Kłodzkiej wydarzenie odbędzie się dzień wcześniej - w piątek, 8 października. Od godz. 18:00 na uczestników czeka projekcja multimedialna oraz wspólne głośne czytanie. Przygotowano również gry i zabawy ruchowe oraz możliwość skorzystania z edukacyjnych robotów Photon.

Biblioteka w Kudowie-Zdroju wydarzenie odbędzie się w sobotę w godz. 16:00-20:00. W programie: Spotkanie z Hanią Humorek, gra biblioteczna online "Czytanie wzmacnia" oraz projekcja filmu pt. "Operacja człowieka w czerni".

Biblioteka w Ołdrzychowicach Kłodzkich przygotowała dla uczestników między innymi: projekcje filmu “Operacja człowiek w czerni", gry i zabawy, potańcówkę z siostrami Sułkowskimi oraz turniej Scrabble o Puchar Nocy Bibliotek.


Autor: Zuza K. Wolska

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy