Reklama

Strażakom z JRG w Nowej Rudzie marzy się nowa drabina gaśnicza

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: FB - OSP KSRG Nowa Ruda - Słupiec

Strażakom z JRG w Nowej Rudzie marzy się nowa drabina gaśnicza - Zdjęcie główne

foto FB - OSP KSRG Nowa Ruda - Słupiec

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Unowocześnia się flota pojazdów zarówno strażaków zawodowych jak i druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu działania JRG w Nowej Rudzie. Ci ostatni marzą jednak o nowej drabinie gaśniczej.

Nowa Ruda. W ubiegły poniedziałek do noworudzkich strażaków trafił nowy wielozadaniowy ciężki wóz ratowniczo – gaśniczej marki Volvo. To kolejny nowy pojazd, który zasila flotę pojazdów zarówno państwowej jak i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu działania Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Nowej Rudzie. To rzecz jasna cieszy szefostwo naszej jednostki, bo mowa nie tylko o nowych samochodach. Unowocześnia się sprzęt, którym dysponują strażacy ochotnicy i ich siedziby. 

Lepszy sprzęt – większe bezpieczeństwo mieszkańców

Strażacy z noworudzkiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej są zadowoleni z każdego pojazdu z każdego sprzętu, który otrzymują co ułatwia im prace i pozwala na jeszcze i bezpieczniejsze dotarcie do zdarzenia, w którym często ratują życie bądź zdrowie poszkodowanych. 

Naszym strażakom marzy się jest wymiana drabiny pożarniczej. Obecnie dysponują drabiną na podwoziu Iveco, która jest 1991 r. 

Pomimo swojego wieku jest to i tak pojazd bardzo mobilny, jest niezawodny, ale marzeniem noworudzkich strażaków jest posiadanie nowszego samochodu z drabiną, a najlepiej nowego
– mówi Mariusz Matuła, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Nowej Rudzie. 

Przy obecnej sytuacji gospodarczo – ekonomicznej przy wysokiej inflacji wartość takiego pojazdu z drabiną gaśniczą to grubo ponad 3 mln zł. Cena powoduje, że póki co nasi strażacy będą musieli korzystać ze sprawdzonego już Iveco. 

Być może trafi do nas nowa - używana drabina 

Jest szansa, że nowy pojazd z drabiną pożarniczą trafi do strażaków w Kłodzku, a wtedy tą, którą dysponują kłodzcy strażacy trafi do JRG w Nowej Rudzie. 

Do czego jest używana?

Dzięki drabinie pożarniczej można szybciej i skuteczniej działać podczas pożarów budynków, szczególnie jeśli pali się dach lub poddasze. Przy pożarach dużych obiektów przemysłowych, hal wielkopowierzchniowych i innych obiektów, w których wykorzystuje się podawanie środka gaśniczego z góry, aby szybciej ugasić ogień. Sprzęt potrzebny jest również do usuwania skutków wiatrołomów, aby w sposób bezpieczny usuwać złamane drzewa, połamane gałęzie oraz powalone drzewa z obiektów mieszkalnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy