Reklama

W noworudzkim ogólniaku matura na 100%

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

W noworudzkim ogólniaku matura na 100% - Zdjęcie główne

LO im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie z najlepszą zdawalnością matur w kraju | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dobiegły końca ostatnie egzaminy maturalne w sesji 2021/2022. Otrzymaliśmy długo wyczekiwane informacje o wynikach i zdawalności matury w noworudzkim “ogólniaku” im. H. Sienkiewicza.

Nowa Ruda. Każdy absolwent LO im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie zdał maturę. Liceum ma 100% zdawalność! Daje to naszej szkole 1. miejsce w rankingu zdawalności - oczywiście nie tylko wśród szkół powiatowych, ale także na Dolnym Śląsku i w całym kraju.

Praca popłaca

Sukces nie byłby możliwy, gdyby nie zgodna i sumienna współpraca naszych absolwentów i nauczycieli. Nasza szkoła dołożyła wszelkich starań, aby uzyskane wyniki były jak najlepsze. Mamy się zatem czym pochwalić.

Najlepsze wyniki matur?

Po szczegółowej analizie wyników przekazanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną (OKE) we Wrocławiu grono pedagogiczne przyjrzało się wynikom konkurentów noworudzkiego ogólniaka - liceów ogólnokształcących, publicznych, dla młodzieży. Jeśli chodzi o zdawalność LO w Nowej Rudzie zajmuje oczywiście pierwsze miejsce w powiecie. 

Co z wynikami poszczególnych egzaminów?

Najlepszy wynik z języka polskiego na poziomie podstawowym to 84%. Średni wynik wyniósł 59,5%. To najlepszy wynik w powiecie kłodzkim. Matematyka na poziomie podstawowym pozwoliła kilku uczniom uzyskać wynik pełne 100%. Średni wynik to 65%, co daje naszej szkole drugie miejsce w powiecie. Język angielski na poziomie podstawowym pozwolił bardzo wielu zdającym na uzyskanie pełnego 100% wyniku. Średni wynik wyniósł 78%.

Na poziomie rozszerzonym szkoła ma najlepsze wyniki w powiecie z egzaminów z: matematyki, fizyki i wiedzy o społeczeństwie. Z pozostałych egzaminów wyniki są zbliżone do innych szkół.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy