Wygrana Piasta

Opublikowano: Aktualizacja:

Wygrana Piasta - Zdjęcie główne

WiadomościPiłkarze Piasta Nowa Ruda pokonali Orlęta Krosnowice 2:0 w meczu 10 kolejki klasy A. Prze cały mecz Piast przeważał jednak goście bardzo mądrze bronili się a znakomitą partię rozgrywał ich bramkarz, Rafał Jóźwiak. Aż do 44 minuty gry mecz przypominał "walenie głową w mur".

Jednak właśnie w 44 minucie błąd obrońców Orląt wykorzystał Grzegorz Czepiel, który silnym strzałem pod poprzeczkę pokonał golkipera gości. Druga połowa miała podobny przebieg. Goście byli nadal schowani za podwójna gardą a Piast nie mógł sobie z tym poradzić. Dopiero w 80 minucie kapitalny rajd uwieńczony strzeleniem drugiej bramki wykonał Krzysztof Mika i było 2:0. Wynik mimo kolejnych sytuacji dla Piasta nie uległ zmianie do końca meczu. Trzeba przyznać, że goście zagrali bardzo solidnie i byli zdecydowanie najlepsza z drużyn, które gościliśmy w tym sezonie na stadionie w Nowej Rudzie. Na szczególną uwagę zasługuje postawa bramkarza gości, Rafała Jóźwiaka, który uratował swój zespół przed wyższą porażką. W pozostałych meczach wyprzedzające Piasta Polonia i Trojan wygrały swoje mecze, tak więc status quo w czołówce zostało utrzymane. Piast Nowa Ruda -  Orlęta Krosnowice 2:0 (1:0) Bramki : Czepiel , Mika.

Piast Nowa Ruda: Turkowicz, Bolisęga, Pańczyk, Osicki A., Osicki S., Osiecki, Stasiński (Koprowski), Pieróg, Mika (Leśniarek), Pasek, Czepiel (Marusiak).

Juniorzy Piasta po bezbramkowym remisie z Pogonią Pieszyce utracli pozycje lidera w lidze okręgowej. Mecz miał jednostronny przebieg jednak nasze piłkarskie nadzieęe nie potrafiły pokonać bramkarza gości.