REKLAMA

Ciepło ucieka z basenu

foto: www.centrum.ng.pl

Nie wystarczyłaby kosmetyka, trzeba zrobić ocieplenie. To wyniki przeprowadzonej ekspertyzy konstrukcji hali basenu w słupieckim CTS-ie.

- Nie ma żadnego zagrożenia ponieważ wykonano ekspertyzy i badania konstrukcji hali - zapewnia Paweł Marciniak, prezes Centrum Turystyczno-Sportowego w dzielnicy Słupiec. - Stwierdzono, że ten rodzaj remontu, który chcieliśmy przeprowadzić jest niewystarczający. My chcieliśmy zrobić kosmetykę polegającą m.in. na pomalowaniu wszystkich konstrukcji stalowych, a po prześwietleniu specjalnymi kamerami stwierdzono, że remont musi być przeprowadzony w innej formie - dodaje prezes. Niezbędne jest głównie docieplenie hali. Najpierw jednak potrzebne jest przygotowanie dokumentacji, a sam remont jak szacuje prezes Marciniak ruszy nie wcześniej niż za dwa-trzy lata. - Osoby, które przeprowadzały ekspertyzy określiły nam gdzie są największe ubytki ciepła, bo to o nie głównie chodzi. Kiedyś, w dawnej technologii, nikt nie patrzył na ubytki ciepła i ocieplenie - mówi prezes Paweł Marciniak. - Nie ma potrzeby robienia czegoś na szybko. Nie ma zagrożenia, ale w najbliższej przyszłości będziemy musieli halę zmodernizować. Odnowić od wewnątrz i ocieplić - dodaje prezes. Jak zapewnia prezes Marciniak, uciekające z basenu ciepło nie przeszkadza w jego funkcjonowaniu, ale trzeba się liczyć z wyższymi rachunkami. Dopiero po ociepleniu, basen będzie tańszy w eksploatacji. - Tego typu obiekty mają książki budowlane i dwa razy w roku kontrolowany jest stan techniczny. Wtedy stwierdza się, czy pozwala on na korzystanie z obiektu, czy nie - przypomina Paweł Marciniak.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Ciepło ucieka z basenu

Obrazek użytkownika blur
  • blur
  • 23-07-2019

Chciałbym uprzejmie pozdrowić Padyszacha Imperatora Pana Ratownika, co to musiał zwlec się z krzesełka i rączo poczłapać, by włączyć bicze wodne. Pokorny noworudzki ludek, nie ośmielił się mieć tak bezczelne rządania i działała tylko zjeżdżalnia i masaż. :-) Obywatele, nie lękajcie się dygnitarzy w czerwonych koszulkach, przecież za to wszystko płacicie!

fot. Zakład Karny Kłodzko

W czwartek, 1 lipca w ramach akcji #Resort Sprawiedliwości Pomaga, Zakład Karny w Kłodzku przekazał kolorowanki dla najmłodszych wychowanków Domu Dziecka w Kłodzku

Fot. PWSZ w Nysie

Studenci architektury przystąpili do obrony prac inżynierskich. Nowi inżynierowie opracowali ciekawe projekty architektoniczne.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×