Reklama

Agata Pilarska - nowa szefowa noworudzkiej kultury

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pełna empatii Agata Pilarska od ubiegłego czwartku jest nowym dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie.

Nowa Ruda. Rozmawiamy z nową dyrektor MOK-u w Nowej Rudzie – Agatą Pilarską.

Pani Dyrektor, większość noworudzian Panią zna, ale tym którzy nie są na bieżąco proszę powiedzieć o sobie kilka słów. 

Z Ośrodkiem Kultury jestem związana już od 20 lat. Swoja karierę rozpoczęłam jako stażystka. Później przechodziłam różne szczeble począwszy od asystentki dyrektora poprzez instruktora działu kulturalno – artystycznego, specjalistę do spraw kina, a od 11 lat byłam kierownikiem działu Kulturalno – Artystycznego w naszym ośrodku kultury.  

Czy informacja, że zostanie Pani dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury była dla Pani zaskoczeniem?

Szczerze mówiąc zaskoczyła mnie ta informacja. Nie wiedziałam, że tak potoczy się mój los, ale podejrzewam, że każdego z nas tak miła i dobra wiadomość by zaskoczyła.

Jak zamierza Pani zarządzać naszym Ośrodkiem Kultury, czy będzie to kontynuacja tego, co robił pani poprzednik Wojtek Kołodziej, czy też coś innego. A może czekają nas rewolucyjne zmiany?

Na pewno będę kontynuować dzieło poprzedniego dyrektora, czyli mojego nauczyciela i mistrza, który nauczył mnie tutaj praktycznie wszystkiego. Przypomnę, że współpracowałam z panem Kołodziejem blisko 20 lat. Więc wielkich nowości na pewno nie będzie, aczkolwiek myślę, że jakieś moje pomysły będą wdrażane. 

Czy są imprezy, które znikną ze sztandarowych noworudzkich imprez, a może według Pani planów pojawią się nowe całkowicie inne od dotychczasowych, ma Pani jakieś pomysły?

Na pewno nie będziemy zmieniać imprezy, które wpisały się na stałe w nasz kalendarz miejskich imprez. Rzecz jasna, chcemy wprowadzić nowe imprezy, nowego rodzaju wydarzenia, ale to jeszcze nie jest czas, żeby o tym mówić.

Obejmuje Pani to stanowisko w dość ciężkich czasach. Co według Pani obecnie jest największym problemem?

Cóż, pracuję tu od 20 lat, od 11 lat na stanowisku kierownika jednego z działów, więc w jakimś stopniu wgląd w te sprawy mam na bieżąco. Przyznaję, nowością są dla mnie rzeczy finansowe, ale i to zaczynam ogarniać i życzyłabym sobie, żeby noworudzianie mnie wspierali. Z drugiej strony, proszę mi dać trochę czasu, żebym się w to wszystko „wgryzła”. 

Potężny kryzys energetyczny odbije się też na was. Jasne, macie na dachu budynku ośrodka mini farmę paneli fotowoltaicznych, ale mimo wszystko ceny ciepła, energii elektrycznej itd. w zastraszającym tempie rosną. Zaczynacie oszczędzać?

Na razie nie mam sygnałów, że ograniczenia mają być wprowadzone. Jesteśmy, jednostką budżetową, podległą urzędowi miasta. Będziemy na pewno mieli oszczędności związane z prądem, gdyż mamy zamontowane panele fotowoltaiczne. Nie wiemy jeszcze jakiej skali będą to oszczędności, bo panele zostały zamontowane niedawno.

Jeżeli mieszkańcy obawiają się, że zostaną wprowadzone jakieś zmiany, że wrosną opłaty za sekcje, bo na tym będziemy chcieli zaoszczędzić, a de facto zarobić to chciałam wszystkich uspokoić, że ceny biletów do kina i opłaty za sekcje pozostaną bez zmian. 

Pani objęła stanowisko dyrektora, a kto zastąpi panią na stanowisku kierownika Działu Kulturalno – Artystycznego?

Na stanowisku kierownika tego działu zastąpi mnie pani Barbara Antas, która wcześniej ze mną tam współpracowała, a która ma głowę pełną pomysłów. Z panią Barbarą zgadzamy się w wielu sprawach więc nasza współpraca będzie się układać dobrze i zaowocuje ciekawymi rzeczami.

Jakie najbliższe imprezy i wydarzenia kulturalne nas czekają?

Jesteśmy po bardzo udanej imprezie, czyli po pożegnaniu lata. Zakończyliśmy sezon plenerowy ostatnim w tym roku seansem „kina pod chmurką”.

Już 8 października w ośrodku kultury wystąpi artysta kabaretowy i założyciel Kabaretu Paranienormalni - Igor Kwiatkowski, chwilę później 21 i 22 października zapraszam na Dni Kultury Japońskiej, jeszcze później zapraszam na maratony horrorów.

Nie chcę jeszcze zdradzać co będzie za chwilę, bo mamy w planach duże wydarzenia, duże imprezy – koncerty na naszej scenie, koncerty w Centrum Turystyczno – Sportowym w Słupcu organizowane przy współpracy z byłym dyrektorem, a obecnie prezesem centrum. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy