Reklama

Nowa Ruda. Jest gotowy projekt na przebudowę ul. Kolejowej. Teraz trzeba szukać pieniędzy

Opublikowano:
Autor:

Nowa Ruda. Jest gotowy projekt na przebudowę ul. Kolejowej. Teraz trzeba szukać pieniędzy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest już projekt przebudowy ul. Kolejowej w Nowej Rudzie. Teraz władze miasta muszą szukać pieniędzy na to dość kosztowne zadanie. Przewiduje się, że przebudowa może pochłonąć ok. 5,5 mln zł.

Nowa Ruda. Przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej w ramach zadania Przebudowa drogi ul. Kolejowa w Nowej Rudzie w ramach projektu Zamiast węgla wozimy turystów wygrało lokalne Przedsiębiorstwo Budowlane „INŻBUD” Tomasz Zieliński z ofertą za 138 375,00 zł. 

Ulica Kolejowa - plany są ambitne

Jak mówi projektant Tomasz Zieliński przebudowa polega na praktycznie budowie nowej kanalizacji deszczowej, bo budynki przy ul. Kolejowej są podłączone różnie. 

Jest to obszar ochrony konserwatorskiej i konserwator narzucił, że droga wykonana musi być z nawierzchni z kostki kamiennej podobnie zresztą jak chodniki z tym, że w przypadku chodników będą tam też płyty granitowe, co ułatwi chodzenie, ale też nawiązanie do nawierzchni na sąsiednim rynku. Krawężniki i obrzeża zgodnie z zaleceniem konserwatora wykonane zostaną z granitu
– informuje Zieliński. 

Nad projektem pochylili się i szeroko omówili wspólnie z projektantem oraz Januszem Królem naczelnikiem Wydziału Infrastruktury i Inwestycji UM w Nowej Rudzie członkowie Komisji Porządku i Komunikacji rady miejskiej. 

Ulica Kolejowa ma zostać wyremontowana na długości ok. 420 metrów, to dojazd do dworca PKP wraz z wykonaniem zatoki parkingowej oraz wiatą dla rowerów i stacją ładowania rowerów. Co istotne w ramach tego zadania przewidziany jest również remont schodów poniżej stacji kolejowej. W grę wchodzi także wymiana oświetlenia ulicznego, uporządkowanie i zagospodarowanie terenu w granicach pasa drogowego, w tym lokalizacja zieleni i małej architektury - kosze na śmieci, ławki, pergole.

Przebudowa ul. Kolejowej to potężny koszt

Plany planami, ale istotny jest też koszt zadania. Przewiduje się, że przebudowa ul. Kolejowej kosztować może ok. 5,5 mln zł. Na razie nie wiadomo skąd władze Nowej Rudy pozyskają dofinansowanie do przebudowy ulicy. 

Jesteśmy partnerem innego dużego projektu, który być może zaistnieje w programie Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Projekt związany z rewitalizacją i nazwijmy to z udostępnieniem turystycznym linii kolejowych i atrakcji gmin położonych przy tych linach kolejowych od Jaworzyny do Nowej Rudy
– mówił nie tak dawno burmistrz Nowej Rudy Tomasz Kiliński.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy