Reklama

Nowa Ruda. Program “Ciepłe mieszkanie”. Jak złożyć wniosek?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Shutterstock / ilustracyjne

Nowa Ruda. Program “Ciepłe mieszkanie”. Jak złożyć wniosek? - Zdjęcie główne

foto Shutterstock / ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa Ruda: Rząd uruchomił kolejny program związany z nieruchomościami i stosowaniem bardziej ekologicznych rozwiązań. Sprawdź, jak złożyć wniosek w programie “Ciepłe mieszkanie”.

Nowa Ruda. Program Ciepłe Mieszkanie skierowany jest do właścicieli lokali mieszkalnych, znajdujących się w budynkach wielorodzinnych,  którzy jeszcze nie wymienili źródła ciepła na bardziej ekologiczne. Z dofinansowania można sfinansować nie tylko wymianę pieca, ale równiez wymianę okien i drzwi. Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji pyłów oraz gazów cieplarnianych. 

Ciepłe Mieszkanie - dla kogo dofinansowanie? 

Beneficjentem programu może zostać właściciel nieruchomości, znajdującej się w lokalu wielorodzinnym, którego roczny dochód nie przekracza 120 tys. złotych. W tym przypadku wysokość dofinansowanie wynosi do 35% faktycznie poniesionych kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia realizowanego przez beneficjenta końcowego, nie więcej niż 17 500,00 zł na jeden lokal mieszkalny

O dofinansowanie mogą starać się również osoby, których średni dochód miesięczny nie przekracza 1 673 zł w gospodarstwie wieloosobowym lub 2 342 zł w gospodarstwie jednoosobowym. W tym przypadku dofinansowanie wynosi do 65% faktycznie poniesionych kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia realizowanego przez beneficjenta końcowego, nie więcej niż 26 900,00 zł na jeden lokal mieszkalny.

Dofinansowanie do 95% faktycznie poniesionych kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia realizowanego przez beneficjenta końcowego, nie więcej niż 39 900,00 zł na jeden lokal mieszkalny, dotyczy przypadków kiedy średni miesięczny dochód wynosi do 900 zł w gospodarstwie wieloosobowym lub 1 260 zł w gospodarstwie jednoosobowym.

Ciepłe Mieszkanie - terminy

Gmina Miejska Nowa Ruda oszacowała, że w ramach programu Ciepłe Mieszkanie dofinansowanie może otrzymać 215 lokali mieszkalnych. Nabór wniosków trwać będzie do 30 września 2025 roku lub do momentu wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel.

Ciepłe Mieszkanie - gdzie składać wnioski?

Wniosek oraz załączniki można pobrać TUTAJ. Dokumenty należy złożyć:

  • w formie papierowej: Urząd Miejski w Nowej Rudzie, ul. Rynek 11, Biuro Obsługi Klienta – parter;
  • w formie elektronicznej: przez skrzynkę podawczą Gminy Miejskiej Nowa Ruda znajdującą się na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP): /8de798qldx/skrytka

Przeczytaj również: Na co Nowa Ruda chce wydać pieniądze z KPO?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy