Reklama

Nowa Ruda-Słupiec. Góry śmieci na cmentarzu

Opublikowano:
Autor:

Nowa Ruda-Słupiec. Góry śmieci na cmentarzu - Zdjęcie główne

Góra odpadów tuż przy nagrobkach.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wokół pojemników na odpady walają się śmieci. Mieszkańcy już mają tego dość.

Przepełnione kosze na śmieci to nie jest obrazek, który powinien być widoczny na cmentarzu. Nekropolie powinny być schludnie utrzymane, chociażby z szacunku do zmarłych. Tymczasem w Słupcu jest inaczej.

- Mieszkańcy uważają, że cmentarz powinien być sprzątany przed weekendem oraz przed wszelkimi świętami, aby śmieci nie zalegały w kubłach w święta i niedziele - mówią radni Magdalena Lichwa i Jarosław Ubik.

 

Sukcesywnie i z harmonogramem?

Na zdjęciach widać, jak wygląda to zaleganie. Nie tylko w kubłach, ale i wokół nich. Co na to szef miasta?

- Sprzątanie śmieci z cmentarzy komunalnych wykonywane jest sukcesywnie przez firmę świadczącą usługi dla gminy w tym zakresie, to jest NUK Sp. z.o.o. w Nowej Rudzie cotygodniowo, a odpady przewożone są na składowisko odpadów czynne tylko w dniach roboczych - mówi burmistrz Tomasz Kiliński. - Spółka pracuje zgodnie z harmonogramem obowiązującym na ternie całego miasta, a dodatkowo przed każdymi świętami gmina zleca częstsze wywożenie śmieci z cmentarzy - dodaje.

Tego nie potwierdza prezes NUK.

- Kiedy jest zgłaszane nam przez zarządcę cmentarza, że są zapełnione kontenery, wtedy wywozimy - mówi Grzegorz Kuzak, prezes Noworudzkich Usług Komunalnych. - Czasem jest tak, że częstotliwość jest większa, jak przed świętem Wszystkich Świętych. A gdy mija święto, to ta częstotliwość jest dużo mniejsza - wyjaśnia.

 

Trzeba zgłaszać

Jak mówi prezes NUK, to zarządca cmentarza gospodarzy na swoim terenie i w jego gestii jest zgłaszanie przepełnionych pojemników.

- Po naszej stronie nie ma żadnych problemów, nigdy nie było żadnych przestojów - zapewnia Kuzak. - Ja też proponowałem, że mogę dać więcej pojemników. Ale zarządcy nie chcą płacić więcej za wynajem kontenera czy pojemników. Oni kalkulują i liczą każdą złotówkę - dodaje.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy