Reklama

Nowa Ruda. To już pewne. NUK wygrywa i będzie wywoził śmieci

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock / ilustracyjne

Nowa Ruda. To już pewne. NUK wygrywa i będzie wywoził śmieci - Zdjęcie główne

Nowa Ruda: Zapłacimy mniej za śmieci? Burmistrz komentuje. | foto Adobe Stock / ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To już pewne spółka Noworudzkie usługi Komunalne będzie odbierał śmieci z nieruchomości zamieszkałych w Nowej Rudzie.

Nowa Ruda. Na początku grudnia ubiegłego roku miasto ogłosiło przetarg na wywóz i zagospodarowanie odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w Nowej Rudzie. Władze Nowej Rudy na to zadanie zamierzało przeznaczyć 15 800 0000 zł. Okazało się, że wpłynęły aż 4 oferty: przedsiębiorstwo Sap – Bud z Kamieńca Ząbkowickiego złożyła najniższą ofertę - 12 333 028,80 zł, spółka NUK - 13 583 577,22 zł, Alba Dolny Śląski - 14 661 530,94 zł i spółka FB Serwis Wrocław - 16 501 363,20 zł.

Najkorzystniejsza oferta firmy z Kamieńca Ząbkowickiego

Wydawać by się mogło, że zwycięzcą przetargu zostanie firma z Kamieńca Ząbkowickiego. Złożyła najkorzystniejszą finansowo ofertę, przy tym już świadczy usługi w Nowej Rudzie wywożąc śmieci z nieruchomości niezamieszkanych.

Od 10 stycznia trwała weryfikacja złożonych ofert. 2 lutego okazało się jednak, że przetarg na wywóz śmieci w naszym mieście wygrała spółka Noworudzkie Usługi Komunalne.

NUK wygrywa 

Jak wyjaśnia burmistrz Nowej Rudy Tomasz Kiliński, to że firma Sap- Bud zaproponowała najniższą cenę, nie spełniła jednak niezbędnych warunków przetargu, nie dostarczyła niezbędnych dokumentów. 

Weryfikacja złożonych ofert trwała zgodnie z prawem zamówień publicznych, czyli podmiot jest wzywany do uzupełniania dokumentów, jeżeli ich nie uzupełni wzywany jest drugi podmiot w tym przypadku Noworudzkie Usługi Komunalne, który natychmiast uzupełnił dokumenty
– informuje Kiliński.

Zapłacimy mniej za śmieci?

Teraz należy zadać pytanie związane z niższymi kosztami jakie poniesie miasto za wywóz i zagospodarowanie odpadów. Miasto na to zadanie miało wydać 15 800 000 zł a NUK zaoferował, że zadanie to wykona za cenę o 2 216 422,78 zł niższą, czy wpłynie to na decyzję władz o obniżce miesięcznej stawki jaką płacą noworudzianie za śmieci - od 1 grudnia jest to 41 zł. 

Jak ostatecznie podpiszemy umowę z wykonawcą to będziemy kalkulować koszty realizacji systemu i wtedy rozważać możliwości jeżeli takie będą czego nie wykluczam, ale dzisiaj na odpowiedź na to pytanie jest za wcześnie
– tłumaczy Tomasz Kiliński. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy