Reklama

Podcienie przy ul. Nadrzecznej w Nowej Rudzie do natychmiastowego remontu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sprawą noworudzkich podcieni przy ul. Nadrzecznej zainteresowało się dwoje radnych. Nie podobają im się ich stan techniczny oraz wizualny. Wnoszą do burmistrza o ich pilny remont i montaż kamer monitoringu miejskiego.

Radni Magdalena Lichwa i Andrzej Czerniatowicz zaniepokojeni stanem XVIII wiecznych tzw. Domów Tkaczy przy ul. Nadrzecznej podczas sesji pod koniec kwietnia złożyli interpelację w sprawie ich remontu. Chodzi konkretnie o budynki numer 1,2,3,5,6,7 wpisane do rejestru zabytków. 

Podcienie przy ul. Nadrzecznej w Nowej Rudzie to jedna z atrakcji w naszym mieście. Są usytuowane na trasie szlaku spacerowego nad rzeką Włodzicą. 

Restauracja Domów Tkaczy odbywała się w ramach mikroprojektu – „Między nami sąsiadami” i współfinansowany był z pieniędzy z EFRR. Niestety zdjęcia reklamujące podcienie daleko odbiegają od rzeczywistości. Na ścianach budynków znajdują się graffiti z wulgarnymi napisami i obrazkami. Przechodząc tamtędy śmierdzi moczem, miejsce to przypomina bardziej slumsy niż atrakcję turystyczną i zdaniem Lichwy oraz Czerniatowicza do czasu remontu nie powinniśmy się nimi chwalić, ani ich reklamować.

Dwójka radnych zwróciła się do burmistrza Nowej Rudy o natychmiastowe odnowienie podcieni, sklepień oraz elewacji ciągu budynków Domów Tkaczy i objęcie ich kamerami monitoringu miejskiego. 

Dodać trzeba, że pierwsze oznaki ludzkiej głupoty już się pojawiły na dopiero co wyremontowanym budynku nr 1. Ktoś użył ściany, jak tablicy i praktycznie całą popisał ją flamastrem.

 

Przeczytaj także:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy