Reklama

Sap–Bud „wychodzi” z Nowej Rudy?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Sap-Bud

Sap–Bud „wychodzi” z Nowej Rudy? - Zdjęcie główne

foto Sap-Bud

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszystko wskazuje na to, że spółka Sap – Bud z Kamieńca Ząbkowickiego nie będzie wywoziła śmieci z Nowej Rudy. Po jednym przegranym przetargu, miasto zerwało drugą umowę z przedsiębiorstwem.

Nowa Ruda. Po tym jak Sap – Bud pomimo najniższej kwoty zaoferowanej w przetargu na wywóz i zagospodarowanie odpadów z nieruchomości zamieszkałych nie został w rozstrzygnięciu przetargu wykonawcą usługi, kilka dni temu miasto zerwało z przedsiębiorstwem Sap- Bud podpisaną już umowę na wywóz i zagospodarowanie odpadów z nieruchomości niezamieszkałych.

Tu warto dodać, że firma już od jakiegoś czasu świadczyła usługi związane ze śmieciami z nieruchomości niezamieszkałych. W obu przypadkach władze Nowej Rudy swoje działania tłumaczą brakiem wpisu do rejestru działalności regulowanej w mieście. 

Kiliński: To był wręcz nasz obowiązek

Burmistrz Nowej Rudy Tomasz Kiliński wyjaśnia, że miasto wręcz, miało obowiązek zerwać tą umowę. 

Wynika to z tego, że spółka, która wygrała i podpisała z nami umowę, rozpoczęła realizację zadania bez wpisu do rejestru działalności regulowanej, a to jest podstawowy dokument, który uprawnia kogokolwiek do wykonywania usługi
– mówi Kiliński. 

Dziwić może, że przy podpisywaniu umowy z wykonawcą usługi nie zauważono braku tego dokumentu. Burmistrz tłumaczy, że wpis nie został po prostu dostarczony. 

Spółka się odwołałna do KIO 

Kamienieckie przedsiębiorstwo Sap – Bud czując się pokrzywdzone takim obrotem sprawy złożył do Krajowej Izby Odwoławczej dwa odwołania dotyczące przetargów. Pierwsze z nich dotyczyło odbioru i zagospodarowania odpadów z nieruchomości niezamieszkałych, drugie odwołanie dotyczyło odbioru i zagospodarowania z nieruchomości zamieszkałych. 

Bodajże 3 dni temu otrzymaliśmy informację, że sprawa dotycząca terenów niezamieszkałych została umorzona w związku z tym, że wniosek został przez Sap – Bud wycofany
– informuje Tomasz Kiliński.

Burmistrz dodaje: Na razie nie wiemy, co z drugim wnioskiem. Sprawy nie chce komentować przewodniczący Komisji Porządku Publicznego i Komunikacji Rady Miejskiej w Nowej Rudzie wyjaśniając, że nie jest fachowcem w tej dziedzinie. 

Krótko mówiąc dla mnie to jest trochę dziwne, że najpierw zezwolono, a teraz się wycofuje. Nie wiem, niech to fachowcy ocenią. Dopóki nie będzie rozstrzygnięcie nie chce tego komentować
– twierdzi Staniocha. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy